Wiadomości

Nintendo Switch Lite oficjalnie zaprezentowane. Premiera we wrześniu za $199

Nintendo Switch Lite zostało oficjalnie zaprezentowane przez Nintendo, tym samym krążące po Sieci od kilkunastu miesięcy plotki zostały wreszcie potwierdzone. Mniejsza, a co za tym idzie, tańsza wersja Switcha, do sprzedaży trafi już we wrześniu i kosztować będzie $199, co w przeliczeniu powinno dać nam około 800 złotych.

Pogłoski o tym, że Nintendo szykuje mniejszą, skupiającą się wyłącznie na przenośnym graniu wersję Switcha krążyły po Sieci od długich miesięcy. Spekulacje zrodziły się w momencie, w którym sprzedaż Nintendo 3DS pogorszyła się znacznie bardziej, niż w raportach finansowych prognozowała to firma. W podobnym okresie znaleziono nowszą wersją chipa Tegra X1, z której skorzystało Nintendo w produkcji Switcha. Niestety, na ten moment nie mamy pewności, czy w Nintendo Switch Lite siedzi rewizja Tegry X1. Z tym, musimy poczekać do debiutu sprzętu we wrześniu.

Nintendo Switch Lite do sprzedaży trafi 20 września w cenie $199, co w przeliczeniu powinno dać nam 799 złotych. Z racji niższej o kilkaset złotych ceny, Nintendo musiało wyciąć z pierwszej wersji konsoli parę bajerów. Przede wszystkim, Joy-Cony są na stałe przytwierdzone do głównego urządzenia. Z tego też powodu wyleciały czujniki ruchowe oraz wibracje (Rumble HD), co sprawia, że gry korzystające z tego nie będą kompatybilne ze Nintendo Switch Lite. Nintendo jako przykład podało tutaj, chociażby 1-2-Switch. (wszyscy ubolewają z tego powodu). Oficjalna strona Nintendo dodaje też, że w Mario Tennis Aces niedostępny będzie tryb Swing, a w Snipperclips nie zagramy w trybach Party i Blitz.

Coś jeszcze? Switcha Lite nie podłączymy do TV, nie wepniemy go też w docka (co jest oczywiste). W zamian dostajemy za to normalnego d-pada, dłuższy czas działania na baterii o około godzinę, opcję podpięcia osobno Joy-Conów, możliwość połączenia ze sobą bezpośrednio ośmiu Switchów Lite, a także… trzy wersje kolorystyczne — szarą, żółtą i turkusową.

NSwitchHWGallery-pic01.jpg

Oprócz tego urządzenie zaoferuje te same możliwości, gry na nim będą działały tak samo, jak w starej wersji Switcha w trybie handheld. Jest to przede wszystkim propozycja dla ludzi, którzy z konsol Nintendo korzystali w podróży. Przed nadchodzącą premierą Pokemon Sword & Shield ruch wyjątkowo logiczny, który pozwoli tchnąć nowego ducha w sprzedaż sprzętu. Zwłaszcza że dostaniemy limitowaną wersję Switcha Lite.

Nintendo Switch Lite Pokemon Sword & Shield Limited Edition

A co z wersją Pro, o której też się mówiło? W tej sprawie jak na razie cisza.

 

Kategorie: Wiadomości

Tagi:

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s