Wiadomości

Gran Turismo 5 nadal skrywa mnóstwo sekretów

Przetrzepywanie gier w celu odkrycia ich tajemnic to nic nowego. W trakcie produkcji zmieniają się priorytety, pomysły i kierunek dewelopingu. Czasami na pewne rzeczy brakuje po prostu czasu lub pieniędzy. Gdy nie ma czasu, by coś z gry wyciąć, to po prostu się to ukrywa.  Dzięki temu tzw. data minerzy (czyli osoby grzebiące w plikach gry) mogą odnajdywać prawdziwe skarby.  Czasami nawet przywracać je do gry, tak jak było, chociażby w przypadku Bloodborne’a, gdy sporo wyciętej zawartości z wersji Alpha zostało odkryte i dzięki manipulacjom gry udostępnione innym.

Tym razem na tapet wzięto Gran Turismo 5, czyli grę dosyć starą, bo z poprzedniej generacji. Mimo dziewięciu lat na karku produkcja Polyphony Digital nadal zaskakuje ukrytą zawartością. Społeczność skupiona wokół gry w serwisie GTPlanet odkryła w plikach gry trasy z poprzednich odsłon serii. Co ciekawsze — możemy na nich grać, jeśli poddamy tytuł odpowiedniej manipulacji w trakcie wczytywania danej trasy. Z racji tego, że serwery gry dawno zostały wyłączone, za takie zabawy nie grozi wam ban (jeśli ktoś się go obawia).

Co zostało ukryte w plikach Gran Turismo 5? Sporo tras z Gran Turismo 3, te z Gran Turismo 4, choć tutaj trzeba zaznaczyć, że to prawdopodobnie wersje z Gran Turismo PSP, a także modele samochodów z ozdobami ślubnymi.

Trasy oczywiście w wielu przypadkach są niedokończone i straszą niską rozdzielczością tekstur, znikającymi elementami i błędami graficznymi. Niemniej — spokojnie można po nich jeździć, co zresztą pokazuje powyższe wideo zabierające nas do Seattle. Jakie jeszcze trasy odkryto?

Tsukuba Circuit (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Test Course (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Grand Canyon (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Tahiti Maze (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Cathedral Rocks Trail I (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Motorland (Gran Turismo 4)

[​IMG]

High Speed Ring (Gran Turismo 4)

[​IMG]

Infineon Raceway – Sports Car Course (Gran Turismo 4)

[​IMG]

George V Paris (Gran Turismo 4)

upload_2019-7-17_10-58-32.png

Midfield Raceway (Gran Turismo 4)

upload_2019-7-17_10-39-0.png

Cathedral Rocks Trail III (Gran Turismo Portable)

upload_2019-7-17_10-47-43.png

Smokey Mountain (Gran Turismo 3)

[​IMG]

Pikes Peak (Gran Turismo 2)

[​IMG]

Driving Park – Beginner Course (Tourist Trophy)

[​IMG]

Odpowiedzialni za przeglądanie plików gry obiecują kolejne odkrycia, więc możemy spodziewać się kolejnych tras z poprzednich odsłon. Odkrycie pokazuje, że Polyphony miało bardzo ambitne plany związane z Gran Turismo 5, ale w trakcie produkcji sporo musiało się zmienić. Prawdopodobnie z powodu problemów związanych z konfiguracją PS3 oraz ograniczonym czasem tworzenia.

Sam proces powstawania piątej odsłony Gran Turismo to temat rzeka. Począwszy od wydanego na premierę PlayStation 3 Gran Turismo HD Concept (które potem usunięto) przez Gran Turismo 5 Prologue, które wydano, by udobruchać coraz bardziej wkurzonych graczy, aż po samo Gran Turismo 5, które dla wielu było zawodem i obiektem żartów z uwagi na ogrom pojazdów przeniesionych żywcem z Gran Turismo 4.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s