Wiadomości

Concrete Genie zadebiutuje w październiku

Sony do tej pory nie kwapiło się z ujawnianiem dat premier tytułów, które zapowiadano kilka lub nawet kilkanaście miesięcy temu. Coś jednak się zmieniło i nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że Death Stranding pojawi się w listopadzie, a dzisiaj ogłoszono październikową premierę Concrete Genie.

Odpowiedzialna za grę ekipa Pixel Opus jest jednym z najmłodszych studiów pod skrzydłami Sony. Założona przez ludzi po studiach, debiutowała z grą Entwined, o której pamiętają chyba tylko kronikarze. Typowy średniak z zacięciem artystycznym. Sony jednak widziało coś w młodym studiu i pozwoliło im stworzyć kolejną grę. Tak narodziło się Concrete Genie, tytuł, w którym wcielimy się w Asha, który podróżując po swoim rodzinnym mieście, odmalowuje go, korzystając z magicznego pędzla. O ile warstwa techniczna nie plasuje tytułu w najwyższej lidze, tak pomysł i warstwa artystyczna wyróżniają grę spośród wielu innych premier.

Sony ogłosiło, że Concrete Genie trafi do sprzedaży 9 października zarówno w pudelkowej, jak i cyfrowej wersji. Japońska firma ostatnio bardzo mocno promuje zakupy w PS Store, toteż do wersji Deluxe, która dostępna będzie tylko w sklepie Sony, dodane zostaną:

  • Dodatek – pakiet pędzli „Staw”.
  • Cyfrowa ścieżka dźwiękowa.
  • Cyfrowy album z grafikami.
  • Dynamiczny motyw „Concrete Genie – Latarnia morska”.

Cena za bogatsze wydanie to 169 złotych. Normalna wersja wyceniona została na 129 złotych, podobnie jak pudełkowe wydanie.

Concrete Genie on PS4

Concrete Genie wspierać będzie także PlayStation VR, wymagane jednak będą oba kontrolery PlayStation Move. Ponadto, w momencie premiery dostępny będzie Tryb Photo, wzbogacony o dodatkową funkcję „Replay”, dzięki której będzie można od początku prześledzić, jak krok po kroku powstawała artystyczna kompozycja. Co jest miłym ukłonem, jeśli popatrzymy na to, że główną osią gry jest malowanie świata.

https://live.staticflickr.com/65535/48406433191_8ecead6130_k.jpg

Tak wygląda motyw dołączany do zamówień przedpremierowych

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s